Про фундамент

Загальновідомо, що фундамент — основа майбутнього будинку, на ньому все тримається. Він сприймає і передає на грунт вага стін і перекриттів, вага покрівлі зі сніговим навантаженням, вага мешканців будинку і всієї його внутрішньої «начинки».fundament_2

Він не повинен просідати, тріскатися, міняти свою форму — результатом можуть бути тріщини в стінах, а в крайньому випадку — і руйнування будівельних конструкцій. Тому, хоча фундамент стає невидимим, коли будинок вже побудований, саме він є найбільш важливою і відповідальною частиною будинку.

Одним з критично важливих елементів при влаштуванні фундаменту є його гідроізоляція. Бетон — а це матеріал всіх сучасних фундаментів, за рідкісним винятком — всупереч поширеним уявленням, вимагає захисту і турботи. Тільки за таких умов він здатний служити довго і безвідмовно.

На бетон фундаменту, який постійно перебуває в землі, руйнівно діють різні види вологи. Дощові і грунтові води підмивають фундамент, місцями позбавляючи його опори на грунт. Крім того, бетон досить гігроскопічний, волога може підніматися по капілярах до стін будинку, несучи вогкість і цвіль. Крім того, ця капілярна волога в нашому кліматі активно руйнує бетон — перетворюючись взимку в лід, вона «рве» бетон, поступово, рік за роком, руйнуючи його.

Таким чином, гідроізоляція фундаменту не тільки захищає підвал і стіни будинку від вогкості і цвілі, але і оберігає сам фундамент від руйнування і робить його довговічним.
До речі після спорудження будинку обов’язково потурбуйтеся про перила для ганку, а якщо будинок буде двоповерховим будуть потрібні і ковані перила для сходів. На сайтi http://kuznya-lviv.com.ua/product/kovani-peryla/
Геологічні умови, в яких працює фундамент, диктують застосування різних матеріалів і технологій.

fundament_3

фарбувальна гідроізоляція

Це найпростіший (і недорогий) вид ізоляції. Захищає фундамент в простих геологічних умовах — якщо рівень грунтових вод нижче фундаменту хоча б на 1 м. У такому випадку підтоплення нам не загрожує, і захиститися нам потрібно тільки від капілярної вологи.

При фарбувальної ізоляції бітумна, або полімерна мастика наноситься безпосередньо на поверхню бетону. Мастики можуть бути як холодного застосування, так і гарячого — коли вимагають розігріву перед вживанням.

Наносити мастики можна, в залежності від в’язкості, пензлем, шпателем, або фарбопультом, попередньо очистивши поверхню бетону від сміття і грунту